14 Şubat 2013 Perşembe

Karşıt Sinema Milliyet Sanat'ta, peki ya diğer basın organları nerede?
Karşıt Sinema Manifestosu şimdiye kadar içlerinde Sadi Bey, Öteki Sinema, Avrupa Sineması ve Sinematek derginin de bulunduğu bir çok blog ve e-dergi tarafından yayınlandı. Milliyet Sanat da bugün Karşıt Sinema Manifestosu'na haberler bölümünde yer verdi.

http://www.milliyetsanat.com/haberler/sinema/festival-ve-odul-odakli-filmlere-karsit-sinema/1490/6#.URz_U0MzzRl.twitter

Karşıt Sinema Manifestosu Türkiye Sineması'nın içinde bulunduğu durum hakkında ciddi eleştiriler yapan bir metindir. İster aynı fikirde olsun ister olmasın Türkiye Sineması'nı ciddiye alan her yayın organının bu tarz metinleri okuyucu kitlesine ulaştırması gerekir. Bu bir yayıncılık sorumluluğudur.  Bu tür metinler üzerinden okuyucular, olağan durumu eleştirebilme, tartışabilme ve üzerine düşünebilme şansı bulurlar. Konuya dair farklı bir bakış açısı sunabilecek her metin okunmaya değerdir. Metnin eleştirilecek olumlu ya da olumsuz pek çok noktası olabilir ancak bunun kararını okuyucu vermelidir. Bu alanda çalışan dergilerin, gazetelerin ve internet sitelerinin Türkiye Sineması'nı geliştirmeye ve değiştirmeye yönelik çabalara sırt dönmesi yüksek egolarının ve tutuculuklarının kanıtıdır.

Karşıt Sinema Manifestosu'nun yer aldığı haberleri görebilmek için:

http://www.karsitsinema.com/haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Karşıt Sinema

Karşıt Sinema
Bu yazar Karşıt Sinema Hareketi destekçisidir

Etiketler

12 eylül (1) 1930 (1) 1968 (1) 68 Devrimi (1) aids (1) aile filmi (2) Always love your man (1) anılar (1) Anlatıcının sesi (2) anne (1) annelik (1) aşk (1) auteur (1) Baldick (1) baydara (1) belgesel sinema (7) belgeselde gerçeklik (1) Bill Nichols (1) biography (1) biyografi filmleri (1) bread and roses (1) Bunuel (1) Burke (1) Cara Devito (1) Chris Marker (2) chronicles of a summer (1) cinema verite (2) cinematography (1) civil war (1) Çayan Demirel (1) değişim (1) demir kırat (1) devrim (1) documentary (1) Drifters (1) egzotik (1) Enis Rıza (1) ethics (1) etik (1) evrim (1) Frankenstein (1) Franz Capra (1) Frederick Wiseman (1) gandhi (1) Genç Sinema (1) Godard (1) Grass (1) Grierson (1) hegel (2) hiroshima mon amour (1) Hobbes (1) Into the Wild (1) Jean Rouch (1) kaşıntı (1) Kutluğ Ataman (1) Land Without Bread (1) le joli mai (1) Loach (1) MAry Shelley (1) master slave dialectic (1) mayıs sıkıntısı (1) Monstrosity (1) moonrise kingdom (1) morality (1) Nanook the North (2) Never My Soul (1) normal (1) nuri bilge ceylan (1) oryantalizm (1) özel olan politiktir (1) Parallax View (1) political cinema (1) Prelude to War (1) racism (1) Riefenstahl (1) safe (1) Sans soleil (1) Shakespear (1) Sinematek (1) Sorbonne olayları (1) temsiliyet (1) the corporation (1) The Politics of Monstrosity (1) the wind that shakes the barley (2) tilda swinton (1) Titicut Follies (1) todd haynes (1) Triumph of the Will (1) Türkiyede belgesel sinema (1) understanding of truth (1) üç maymun (1) Ve Sinema (1) voiceover (1) war drama (1) We need to talk about kevin (1) wes anderson (1) Yeşilçam (1)